מהי פוליסת החיסכון?

פוליסות חיסכון או פוליסות השקעה מהוות אלטרנטיבה לתוכניות החיסכון בבנקים (פק"מ ומק"מ) או להשקעה באמצעות קרנות נאמנות.

חיסכון אפקטיבי באמצעות פוליסות חיסכון צריך לקחת בחשבון את תמהיל ההשקעה הרצוי לך, גילך ומצבך הפיננסי.

לקבלת הצעה והתאמה למסלולים, חברות ביטוח ובתי השקעות אשר מציעים פוליסות חיסכון ניתן למלא את טופס יצירת הקשר

  פוליסת חיסכון היא מוצר פיננסי אשר מאפשר לחוסכים להפקיד סכום כסף חד פעמי או באמצעות הוראת קבע שוטפת (או שילוב של שניהם) וליהנות מניהול השקעות מקצועי של הכסף הנצטבר.

  ניהול הכספים הנצברים מתבצע על ידי חברת הביטוח או בית ההשקעות בהתאם לפרופיל החוסך והמסלול שנבחר על ידו (המסלול משקף את רמת הסיכון שהחוסך מוכן להיות חשוף אליו).

  החל משנת 2009, כתוצאה מירידה מתמשכת של הריבית, ציבור החוסכים בישראל מעדיף את אופציית החיסכון הזו על פני תוכניות החיסכון בבנקים. ניתן לראות בתרשים הבא שפורסם ב'כלכליסט' כי ישנו גידול מרשים בהיקף הנכסים של פוליסות החיסכון:

  פוליסות חיסכון – יתרונות וחסרונות מרכזיים

  כמו כל מכשיר פיננסי, גם לפוליסות החיסכון ישנן יתרונות וחסרונות רבים. היתרונות המרכזיים לחיסכון באמצעות פוליסות חיסכון הם:

  • מס רווחי הון – אחד היתרונות הבולטים בפוליסות החיסכון הוא דחיית תשלום מס רווחי ההון למועד משיכת הכספים. בנוסף, כל שינוי במסלולי ההשקעה אינו מהווה אירוע מס ומאפשר לחוסך להגדיל את החיסכון הסופי בעשרות אחוזים.
  • גמישות בהפקדה – כאמור, ניתן להפקיד בפוליסת החיסכון בצורה גמישה מאוד בצורה חודשית או חד פעמית מבלי להתחייב להוראת קבע חודשית.
  • נזילות – פוליסת חיסכון היא נזילה ומאפשרת משיכה חלקית או מלאה של כספי החוסך בכל רגע נתון. להבדיל מתוכניות החיסכון של הבנק, אין קנסות או נקודות יציאה כלשהן.
  • מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון משתנות – פוליסות החיסכון מאפשרות לחוסך מספר רב של מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון משתנות אשר מותאמות לפרק זמן קצר, בינוני וארוך.
  • עלויות שוטפות – פרט לדמי הניהול אשר עומדים על 1%-2%, פוליסות החיסכון לא גובות עלויות נוספות כמו דמי משמרת, עמלות קנייה ומכירה, דמי נאמנות וכדומה.
  • הטבת מס לגימלאים -הטבה מס ייחודית (125ד') למי שנולד לפני ה- 1.1.1948. לפרטים נוספים לחצו כאן.

  לעומת זאת, החסרונות בהשקעה באמצעות פוליסות חיסכון הן:

  • דמי ניהול – בהשוואה למוצרים פיננסיים אחרים כמו קרנות השתלמות וקופות גמל, דמי הניהול בפוליסות החיסכון הן יקרות יותר ועומדות על 1%-1.4% (בהתאם לחברה המשווקת).
  • אירוע מס בעת מעבר חברה מנהלת – בעת שינוי מסלול באותה חברה מנהלת אין אירוע מס, אך במידה ותרצה להעביר את הפוליסה לחברה ביטוח או בית השקעות מתחרה, תאלץ לשלם את מס רווח ההון במועד המעבר.

  איך בוחרים מסלול השקעה בפוליסת חיסכון?

  פוליסות החיסכון מציעות מגוון רחב של מסלולי השקעה מותאמים לפרופיל החוסך, הגיל ורמת הסיכון הרצויה.

  ישנן חברות אשר מציעות יותר מ – 10 מסלולים שונים החל ממסלולי השקעה סולדים אשר בהם הכספים מושקעים בנכסים בחו"ל, אג"ח ממשלתי ומט"ח ועד מסלולי השקעה אקטיביים יותר אשר בהם רוב הכספים מושקעים במניות בארץ ובעולם.

  בכל השקעה בפוליסות חיסכון מומלץ להתייעץ עם מומחים אשר יוכלו ללוות אותך בתהליך מתחילתו ועד סופו.

  לקבלת הצעה והתאמה למסלולים, חברות ביטוח ובתי השקעות אשר מציעים פוליסות חיסכון ניתן למלא את טופס יצירת הקשר