לפני כולם: מה עשתה קופת הגמל שלך בחודש ינואר?

ההתאוששות החדה בשווקים בעולם חיסלה את התשואות הגרועות של דצמבר כבר בינואר

בחודש ינואר עלו כמעט כל המדדים הפיננסיים ועל פי הערכות, מניתוח תשואות ינואר לקופות הגמל שהגיעו לידינו עולה כי את התשואה הגבוהה רשמה קופת הגמל של בית ההשקעות אלטשולר שחם: 3.7%. יש לזכור כי בחודש דצמבר 2018 ירדה הקופה של אלטשולר שחם בכ- 2.4%, ובכל 2018 היא הניבה תשואה שלילית של 1.6%. החוסכים ששמרו על תיק ההשקעות שלהם באלטשולר שחם נהנו בינואר מתיקון חד בתשואה.

במקום השני נמצאת קופת הגמל של אנליסט, עם תשואה של 2.94%. בדצמבר 2018 אנליסט הניב תשואה שלילית של 3.2% ותשואה שלילית של 2.2% בכל 2018. במקום השלישי בינואר נמצא בית ההשקעות אקסלנס, עם תשואה של 2.82%. זאת, לאחר שבדצמבר 2018 הניב לחוסכים תשואה שלילית של 2.8%, ובכל 2018 הוא הניב תשואה שלילית של 2.1%.

אלטשולר-שחם ממשיכים להוביל בתשואות, בכל טווח

קופות הגמל הכללית של אלטשולר-שחם ממשיכה להוביל את התשואות בכל הטווחים:

בתשואות הקופות מתחילת שנת 2018 +ינואר 2019: קופות הגמל של מנורה מבטחים,אלטשולר-שחם, ילין-לפידות והלמן-אלדובי מובילות עם כ- 2% תשואה מצטברת.

בתשואות הקופות מפתיחת המסלולים 'תלוי גיל' (לשעבר המסלול הכללי): קופת הגמל של אלטשולר-שחם מובילה בפער משמעותי (18.9%) שמגיע עד יותר מפי 2 מקופת הגמל המקבילה של 'מגדל'. גם ילין-לפידות (למרות תשואות נמוכות בשנת 2017) עם תשואה גבוהה יחסית של 15.7%. אחריה קופת הגמל של אקסלנס עם 14.7% תשואה מצטברת. מנגד, תשואות נמוכות משמעותית של מגדל (9.3%), הלמן-אלדובי (10.9%) וכלל (11.8%).

יש לזכור בנוסף כי קבלת ההחלטה באיזה גוף לנהל את החיסכונות הפנסיוניים והפיננסיים תלויה בגורמים נוספים חשובים כגון: מדד השירות של משרד האוצר, דמי הניהול ואופן משיכת הכספים בעת הצורך.
כמו כן, יש להתאים את המוצר הפנסיוני/פיננסי ואת מסלול ההשקעה המתאים לכל אחד לפי צרכיו האישיים.
לכן, אין לראות במידע זה משום יעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם, בהתאם לנתוניו לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר, אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא לאחר קבלת ייעוץ אישי המתחשב בצרכיו ובנתוניו האישיים של כל אדם.