מה עשתה קרן ההשתלמות בחודש יולי?

בעוד השווקים בחו"ל ממשיכים בטיסה קדימה (כבר עברנו מזמן את המדדים 'לפני הקורונה' וחלק מהמדדים כבר שברו שוב שיא חדש החודש), הבורסה בת"א עדיין מפגינה ביצועי חסר, אף שישראל הצטרפה ביולי למגמה החיובית מהעולם. זאת, בין היתר, בגלל ההטיה של המדדים בישראל לנדל"ן ולבנקים.

בשוק המקומי היו אלו מניות הגז והאנרגיה עם תשואות גבוהות מאד (שהגיעו אחרי ירידות בחודש הקודם) עם הודעת רכישתה של שברון את נובל אנרג'י וגיוס האג"ח של לווייתן.. גם מניות חברות הביטוח 'תיקנו' יפה בחודש יולי.

מהערכות הראשוניות של התשואות במסלולים הכלליים בקרנות ההשתלמות עולה כי גם בחודש יולי 2020 אלטשולר-שחם ממשיכה להוביל את הענף גם השנה והשיגה תשואה גבוהה יחסית, לצד מיטב-דש ואנליסט.

מנגד, ובניגוד לשנה וחצי האחרונות, דווקא בית ההשקעות 'מור' בתחתית הטבלה, עם תשואה של 1.6% בלבד -הנובעת משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא זרימה משמעותית של כספים (ניודים מחברות מתחרות והפקדות חוסכים) שהכניסה מזומנים רבים לקופה בחודש מאד חיובי (לפי המספרים שקיבלתי: בתחילת יולי ניהלו הקופות כ- 3 מיליארד ש"ח ורק בחודש יולי זרמו כ- מיליארד ש"ח נוספים לקופה, כ- 30% מנכסי הקופה). הסיבה השניה היא הגישה הדפנסיבית של מנהלי ההשקעות בקופה (הקופה הכללית עם כ- 25% מניות, בעוד יתר הגופים על כ- 40% מניות) בשל החשש למצב הכלכלה הריאלית.

מור ממשיכים להוביל את טבלת התשואות ב- 2020

למרות התוצאה ביולי, מתחילת השנה מור עדיין מוביל בפער ניכר עם תשואה חיובית של 5.4%, כשהיתר עם תשואה שלילית. אלטשולר הצליח לצמצם את התשואה השלילית ב–2020 ל–1.1% וילין לפידות עם תשואה שלילית של 2.3% ב–2020.

האחרונה מתחילת השנה היא מנורה מבטחים — עם תשואה שלילית של 5.1%.

שימו לב: הנתונים המפורסמים כאן הינם בגדר תחזיות שהתקבלו מהגופים השונים.

הנתונים המדוייקים והרשמיים מתפרסמים באתר משרד האוצר לקראת ה- 20 בכל חודש.

072020

רוצים לקבל הצעה לקרנות ההשתלמות המובילות?