קופת גמל להשקעה

קופות הגמל המסורתיות הפכו מאז 2008 למוצר חיסכון לטווח ארוך, שאת הכספים ממנו ניתן למשוך כקצבה רק לאחר גיל פרישה. בנובמבר 2016, אישר משרד האוצר מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי שהוא קופת גמל חדשה – קופת גמל להשקעה, שיאפשר לחוסכים ליהנות מהיתרונות של קופת גמל רגילה אבל עם בונוס – אפשרות למשוך את הכספים שנצברו בקופת הגמל החדשה בכל עת (גם מתחת לגיל הפרישה) בצורה הונית, וללא תשלום "קנס" על פירעון מוקדם כמו בקופות הגמל המסורתיות ובתשלום מס על הרווחים בלבד. לחלופין, ניתן יהיה למשוך את הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס לאחר גיל 60.

מי יכול לפתוח קופת גמל להשקעה?

כל אדם רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה, בכל גיל וללא סכום הפקדה מינימאלי, והוא יכול להפקיד אליה באופן שוטף או באופן חד-פעמי (ניתן לבצע את ההפקדה באמצעות הוראת קבע, העברה בנקאית או המחאה). הפקדה לכל קופות הגמל להשקעה שמנהל אדם מוגבלת בתקרה של 70,000 שקלים לאדם לשנה (לכל תעודת זהות). הכספים ינוהלו על ידי חברה המנהלת קופות גמל להשקעה באמצעות מגוון רחב של מסלולי השקעה – מוטים לאפיק המנייתי, לאפיק האג"ח ושילוב שלהם, בהתאם לאופי וצרכי הלקוח. ניתן לעבור ממסלול למסלול בכל עת ללא תשלום מס.

מתי מותר למשוך את הכספים מהקופה החדשה?

משיכת הכספים מקופת גמל להשקעה אפשרית כאמור בצורה הונית בכל רגע נתון, גם מתחת לגיל הפרישה, לפי בחירתכם. בעת משיכה הונית של הכספים בכל גיל תשלמו מס של 25% על הרווחים, כפי שנהוג באפיקי השקעה אחרים. משקיעים מתמידים שיבחרו למשוך את הכספים כקצבה לאחר גיל 60 ייהנו מפטור מלא מתשלום מסים .

למי זה מתאים?

קופת גמל להשקעה היא כלי חיסכון נהדר גם עבור משקיעים בעלי אופק קצר או בינוני שכספם "שוכב" בבנק וגם עבור חוסכים לטווח ארוך המעוניינים ביצירת תוספת לקצבת הפנסיה העתידית שלהם.

אם אתם חוסכים לטווח קצר או בינוני: תוכלו להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה, ליהנות מניהול מקצועי ופוטנציאל לצבירת תשואה על ההשקעה, ובד-בבד תישמר לכם האפשרות למשוך בכל עת ובבת אחת את כל הכסף שנצבר ללא "קנס" פירעון מוקדם. בעת המשיכה תשלמו מס של 25% על הרווחים, כפי שנהוג באפיקי השקעה אחרים.

קופת גמל להשקעה הינה כלי חיסכון נהדר לטווח קצר, בינוני או ארוך עבורך ואמצעי לחיסכון עבורך, עבור ילדיך או נכדיך.

אם אתם חוסכים לטווח ארוך (לפרישה): תוכלו להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה, ליהנות מהיתרונות של קופת גמל רגילה, ומעל גיל 60 תוכלו למשוך את הכספים כקצבה ולקבל פטור מלא ממס על הרווחים וממס הכנסה (ללא קשר למדרגת המס שלכם).

מה היתרונות של חיסכון בקופת הגמל החדשה?

  • כל אחד רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה, בכל גיל, ללא סכום הפקדה מינימאלי ולהפקיד אליה ולקופות הגמל להשקעה הנוספות המתנהלות על שמו עד 70,000 שקלים בשנה (לכל תעודת זהות). תדירות ההפקדות נתונה לבחירתו של החוסך – ניתן להפקיד באופן שוטף ו/או באופן חד-פעמי.
  • נזילות תמידית של הכסף שנצבר: תוכלו למשוך את הכסף במשיכה הונית בכל רגע נתון, גם מתחת לגיל פרישה , מבלי לשלם "קנס" על פירעון מוקדם ובתשלום מס על הרווחים בלבד. זאת אפשרות שאינה קיימת בקופות הגמל הרגילות.
  • פטור ממס במשיכת הכסף כקצבה: במשיכת הכספים כקצבה תקבלו פטור ממסים. משיכה זו תתאפשר החל מגיל 60.
  • רציפות השקעה ודחיית מס: תוכלו לעבור ממסלול השקעה אחד למסלול אחר תוך שמירה על רציפות ההשקעה. כלומר כל עוד הכסף בקופה לא תשלמו מס על הרווח שהצטבר ממכירת ניירות ערך, מקבלת דיבידנד או מקבלת ריבית מאיגרת חוב. דחיית מס שקולה לתשלום מס בשיעור מופחת, ולכן זה יתרון משמעותי.
  • שקיפות ונגישות: ניתן לעקוב אחר הביצועים של הקופה בכל רגע באמצעות חשבון אישי באתר האינטרנט של החברה המנהלת. בנוסף, תוכלו להשוות בין ביצועי הקופות השונות באתר גמלנט של משרד האוצר.
  • מגוון רחב של מסלולים ואפיקי השקעה: תוכלו לבחור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה המתאימים לאופייכם ולצרכיכם. כמו כן, המוצר מאפשר השקעה בנכסים לא סחירים, דבר שלא אפשרי במוצרים מתחרים, והוא בעל חשיבות במיוחד בתקופה בה התשואות בהשקעה באג"ח נמוכות.
  • קבלת הלוואות: אפשרות לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים (עד פריים מינוס 0.5, כלומר 1.1% בלבד לשנה*) בגובה של עד 78% מסך הכספים שנצברו בקופת הגמל להשקעה.
  • גמישות בניוד הכספים – העברת כספי החיסכון ממסלול השקעה אחד לאחר, או בין חברה אחת לאחרת לא מחייבים תשלום מס רווח הון.
  • דמי ניהול נמוכים – דמי הניהול הממוצעים בקופות הגמל להשקעה נמוכים יותר מהנהוג בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח או בקרנות הנאמנות.
  • אפשרות לקחת הלוואה בתנאים אטרקטיביים – ניתן לקחת הלוואה בשיעור של עד 80% מהכספים, לתקופה של עד 7 שנים, לשלם ריביות נמוכות (פריים / פריים מינוס חצי)* ולהמשיך ליהנות מהתשואות שצוברים כספי הקופה

חיסכון לילדים ולנכדים באמצעות קופת הגמל להשקעה

קופת הגמל החדשה מהווה אפיק חיסכון אטרקטיבי מאוד להורים עבור ילדיהם, בזכות כל היתרונות שפירטנו כאן.

מספיק כדי לסיים תואר במכללה או באוניברסיטה, ואפילו ישאר קצת עודף.

אנחנו חושבים שעבור הורים זוהי החלופה הטובה ביותר כיום לחיסכון עבור ילדיהם.

נניח שאתם רצים למרחקים ארוכים ומעוניינים לחסוך עבורו/ה הון ראשוני עבור דירה.

בנוסף, הקופה מהווה מוצר חיסכון פנסיוני שמשאיר עד לרגע האחרון את זכות הבחירה בידי החוסך. האם לקבל סכום הוני או להפוך את הכספים לכספי קצבה מוכרת הפטורה ממס (רווחי הון ומס הכנסה, ללא קשר למדרגת המס שלך).

קבלו את ההצעה הטובה ביותר עבורכם לקופת גמל להשקעה!